kontakt
foto
muzyka
english

strona główna

Urodziła się w Limanowej - malowniczej miejscowości w Beskidzie Wyspowym.

Już od dziecka była związana z muzyką, uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia a potem II stopnia w klasie wiolonczeli. Jednak zawsze najbardziej lubiła śpiewać.

Swoją edukację wokalną rozpoczęła w klasie Grażyny Kapralskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie i kontynuowała na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno - Aktorskim w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Anny Kościelniak. Studia ukończyła z wyróżnieniem. 

Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się z repertuarem nieco lżejszym, biorąc udział w spektaklach muzycznych t. j. Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Show,       Dyzma i in.

Jej inklinacje muzyczne zaczęły oscylować w kierunku musicalu i piosenki poetyckiej. Wykonując z sukcesem ten repertuar, stała się laureatką wielu konkursów m. in. I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2003, Nagrody na Festiwalu             im. A. German Zielona Góra 2004. Jest także finalistką Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie w 2004 roku.

Od 2006 roku zajęła się wyłącznie repertuarem rozrywkowym. Jej szerokie możliwości wokalne pozwalają jej na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

 

 

 

 

 

info@martawilk.pl